درباره درباره

درباره ما > بوته‌های چای- فرآوری برگ‌های چای

توینینگز لندن

فرآوری برگ‌های چای

از زمان چیدن برگ‌های چای تا پایان فرآیند فرآوری، تنها 24 ساعت زمان صرف می‌شود. اما آنچه حین این 24 ساعت اتفاق می‌افتد بسیار مهم است چرا كه در این مدت سرنوشت برگ‌ها تعیین می‌شود: آیا قرار است به چای سیاه یا سبز و یا چیزی بین این دو تبدیل شوند؟
آیا می‌دانستید انواع چای سیاه، سبز و سفید شروعی تقریبا یكسان داشته‌اند و این اعجاز فرآوری چای است كه باعث تغییر آن‌ها می‌گردد؟
برگ‌های چای 4 فرآیند اصلی را طی می‌كنند تا دارای بهترین طعم و كیفیت شوند.
1. پلاس : زمانی‌كه برگ‌ها به كارخانه می‌رسند، مملو از رطوبت هستند. در این مرحله از 60 تا 70 درصد آب موجود در برگ‌ها كاسته می‌شود. در این مرحله برگ‌ها برروی میله‌های آهنی دستگاه تراف قرار داده می‌شوند وجریان هوا از لابه‌لای آن‌ها عبور داده می‌شود. سپس جریان هوا از روی برگ‌ها عبور داده می‌شود تا به آرامی آن‌ها را خشك نماید.
2. مالش : در این قسمت برگ‌ها بر‌روی میزهای مخصوص به‌صورت افقی پیچیده می شوند تا شكل نازك‌تر و باریك‌تری به خود بگیرند. در این مرحله برگ‌های پلاسیده شكسته می شوند تا از خود آنزیمی آزاد كرده و جهت مرحله تخمیر آماده شوند.
3. تخمیر(اكسیداسیون) : این مرحله تعیین‌كننده كیفیت چای می باشد. در این مرحله، برگ‌های خرد شده بر روی سطحی پخش شده و تا دو ساعت در معرض اكسیژن هوا قرار می‌گیرند تا اكسید و یا تخمیر شوند. برای فرآوری چای با گسی كمتر، زمانی‌كه برگ‌ها به رنگ قهوه‌ای روشن تبدیل شدند مرحله تخمیر متوقف می‌گردد، اما برای تهیه چای گس‌تر برگ‌ها تا تبدیل شدن به رنگ تیره‌تر در گرما باقی می‌مانند.
.4خشك كردن: هنگامی‌كه برگ‌ها به اندازه مناسب اكسید شدند، از خشك‌كن‌های هوای گرم عبور داده می شوند.
قبل از خروج از كارخانه، انواع چای مطابق اندازه هر برگ،‌ درجه بندی می‌شوند. ازآنجاییكه برگ‌ها با سایزهای گوناگون در زمان‌های متفاوتی دم می كشند، برگ‌ها بر مبنای اندازه‌، نوع و ظاهرشان در دسته‌های متمایزی قرار داده می‌شوند.
پس از آماده شدن، چای‌ در ساك‌هایی دارای جداره‌ای از فویل و یا صندوق های مخصوص بسته‌بندی می‌شود. این نوع بسته‌بندی موجب جلوگیری از نفوذ رطوبت و صدمات ناشی از ارسال كالا به مقاصد بعدی می‌گردد.
چای سبز چگونه تهیه می‌شود؟
چای سبز به هیچ وجه تخمیر نمی‌شود، به همین سبب رنگ سبز برگ‌ها و طعم دلپذیر آن حفظ می‌گردد. به منظور جلوگیری از تخمیر برگ‌هایی كه تازه چیده شده‌اند، قبل از مرحله مالش آنزیم‌های اكتیو برگ‌ها از طریق قرار‌گیری در معرض بخار و یا كوره‌های مخصوص از بین می رود.
خرید برگ‌های چای
خرید چای چه در حراج‌ها و چه به صورت اختصاصی، از طریق ارتباط مستقیم بین تولیدكننده و متخصصین خرید چای صورت می‌پذیرد. این مرحله فرصت مناسبی است تا از تجربیاتمان به خوبی بهره ببریم، چرا كه متخصصین چای ما نه‌تنها در چشیدن طعم‌ها و تركیب چای خبره هستند، بلكه چشمانی تیزبین در تامین بهترین كیفیت چای دارند. این امر ضامن ثبات كیفیت و طعم دلپذیر چای است.